Mõisamängud
Kammermuusikute suvefestival unustatud mõisates 2024

Virtuoso

Tiit Tomp (klaver)
Kavas: Schubert, Liszt, Szymanowski jt.

Koostöös Eesti Mõisakoolide Ühenduse “Unustatud mõisate külastusmänguga” 29. ja 30. juunil, 20. ja 21.juulil ja 3. augustil korraldavad Kammermuusikud igasuvist festivali “Mõisamängud”. Aastal 2024 toimub festival juba 16. korda. Kontserdid toimuvad põhiliselt külastusmängus osalevates mõisates ja vastavatel külastuspäevadel.
Ajaloolises ja hubases õhkkonnas kohtuvad suvefestivalil mõisalood, mängud ja muusika.
Kontserdile pääseb enamjaolt (kui ei ole märgitud teisiti) mõisapäeva külastuspiletiga (pered: 14.-, täiskasvanud 6.-, õpilased ja pensionärid 3.-).
Külastusmängu kohta lisainfo: http://www.moisakoolid.ee/et/article/unustatud-mõisad-2024

Tiidu kava koosneb klaverimuusika täht-teostest (täpsem valik sünnib kohapeal): Ludwig van Beethoven: Klaverisonaat nr 12 As-duur op. 26, osad: I Andante con variazioni, II Scherzo. Allegro molto, III Marcia funebre, IV Allegro. Aleksander Skrjabin – Etüüd op. 42 nr 4 Fis-duur ja F. Liszt – Transtsendentne etüüd nr 4 “Mazeppa”. Samuti Franz Schuberti “Rändur-fantaasia” C-duur op. 15 D 760 ja Karl Szymanowski Variatsioonid op. 3 b-moll.

Tiit Tomp (2003) alustas klaveriõpinguid juba 6-aastaselt ning on nüüdseks klaverit mänginud juba 13 aastat. Sel ajal veel Brüsselis elades alustas ta klaveriõpinguid eraõpetaja käe all. Eestisse naastes astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Martti Raide klassi. Alates 2021. aasta sügisest õpib ta ka Mihkel Polli juhendusel. 2022. aasta sügisel alustas Tiit oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes, jätkates Mihkel Polli juures õppimist ning on hetkel teise kursuse tudeng.
Tiit on olnud aktiivne nii kammermuusikuna kui ka solistina. Ta on saavutanud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel auhinnalisi kohti – Koolidevaheline pianistide konkurss 2022 I koht, 12th Riga International Competition for Young Pianists 2022 III koht, EMTA muusika interpretatsiooni osakonna Heljo Sepa nim. pianistide konkursi EMTA preemia 2022. aastal jt.
Ta esinenud mitmetes kontsertpaikades üle Eesti ja Soomes, Lätis, Leedus ja Saksamaal. Tiit on olnud finalist rahvusvahelisel kammeransamblite konkurss-festivalil In Corpore ning võtnud osa kolmel korral sümfooniaorkestri pianistina KRATT festivalist. Tiit on kahel korral soleerinud TMKK sümfooniaorkestri ees. 2022. aastal pälvis ta ka “Tallinna Talendi” tiitli, millega kaasnes õpingute toetamiseks stipendium. Tiit on end täiendanud Irina Zahharenkova, Eteri Andjaparidze, Juri Koti, Jonathan Powelli, Aaron Shorri, Dmitry Alexeevi, Sasha Grynyuki, Erik T. Tawastsjerna, Hui-Ying Liu-Tawastsjerna, Ivari Ilja, Niklas Pokki, Aristo Shami jpt. meistriklassides.