AJATU ELEGANTSI JA AJALOO KOHTUMISPAIK

KUREMAA LOSS

Kuremaa Elamuskeskus kutsub Sind avastama Jõgevamaa südames asuva Kuremaa mõisa võlu. Sajandipikkusest ajaloost läbi imbunud neoklassitsistlik pärl kutsub Sind osa saama hoolega säilitatud ajaloolisest minevikust, jalutama maalilisel maastikul lossi pargis ja viima oma ideid ellu keset möödunud ajastu võlu.  

PILGUHEIT AJALUKKU

Kuremaa mõis on olnud tunnistajaks aja tõusule ja mõõnale Arhitektuurne meistriteos, neoklassitsistlik härrastemaja, rajati 19. sajandil, tuues esile ajastule omase ajatu elegantsi ja sümmeetria. Mõisahoone projekteeris Tartu arhitekt E. J. Strauss ning see ehitati 1837-1843 von Oettingenide perekonna poolt. Mõisa arhitektuuris ühinevad klassitsistlikud sambad, uhked fassaadid ja harmoonilised proportsioonid. Kuremaa mõisa peahoone pakub pilguheite aristokraatlikule elustiilile, mis kunagi mõisa saale kaunistas.

1919 aastal hoone riigistati ning perioodil 1921-2005 tegutses mõisahoones Kuremaa Põllumajandustehnikum. Lossis on külastajatele avatud muuseumituba, kus saab tutvuda mõisa ja selles aastakümneid tegutsenud põllumajanduskooli ajalooga.

Täna on lossi ruumid kasutuses konverentside, kultuuriürituste ja privaatürituste korraldamiseks.
LOSSIPARK JA ÜMBRUS

Kuremaa mõisa ümbritseb haljendava embusena liigirikas park, mis laskub asmetliselt järve suunas. Hästikorrastatud ja avar looduskeskkond, kus on mõnus lisaks jalutuskäigule ka hommikupäikest nautida ning lossis toimuvate ürituste õuetegevusi läbi viia.

 

Kuremaa mõisa võlu suurendab Kuremaa järve lähedus – sädelev pärl, mis täiendab mõisa ja pargi maalilist ilu. Ükskõik, kas jalutate rahulikult pargis või imetlete vaadet ürituse pausi ajal mõisa terrassilt, järve olemasolu lisab siinviibimisel kogemusele täiendava kihi rahu.

Lisaks asuvad lossist jalutuskäigu kaugusel Kuremaa Veski, Kuremaa spordi- ja heaolukeskus ning Kuremaa terviserajad.

AJATU ELEGANTSI JA AJALOO KOHTUMISPAIK

KORRALDA SÜNDMUS

Kuremaa loss on suurepärane paik nii konverentside, kliendi- ja meeskonnaürituste kui pulmade ja privaatpidude korraldamiseks. Tutvu ruumide võimalustega ja anna meile oma ideedest teada. Koos teeme need teoks. Sündmuse külalistele pakume majutust Kuremaa Külalistemajas. Spaa ja saunad pakuvad külalistele mõnusat võimalust aeg maha võtta.